Reklama w Małym Gościu Niedzielnym

dodane 01.09.2009 14:44

Mały Gość Niedzielny” - największe katolickie czasopismo dla dzieci i młodzieży

Historia „Małego Gościa Niedzielnego” jest nierozerwalnie związana z tygodnikiem, „Gość Niedzielny”. Pierwszy numer „Małego Gościa” ukazał się w styczniu 1927 roku, czyli cztery lata po ukazaniu się pierwszego wydania „Gościa Niedzielnego”. 

„Mały Gość Niedzielny" obecnie jest miesięcznikiem adresowanym do starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Czytają go również rodzice, nauczyciele i katecheci.

Każdy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oprócz tekstów z dziedziny historii, nauki i sztuki bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń roku liturgicznego. Redakcja podejmuje też wiele akcji angażujących czytelników. Wspomnieć należy choćby jedną z ostatnich, kiedy podczas nabożeństw różańcowych dzieci modliły się za swoich kolegów w Rwandzie i zbierały grosze na remont ich szkoły.

„Mały Gość Niedzielny” przygotowuje też materiały duszpasterskie. W tym roku redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” przygotowała materiały na Msze święte niedzielne, I piątki miesiąca, nabożeństwa różańcowe i na Roraty.

W lutym 2005 roku „Mały Gość Niedzielny” zmienił kształt swojego logo i czcionki. Poważniejsza zmiana nastąpiła pod koniec 2008 roku. Numer grudniowy ukazał się w nowej szacie graficznej, a objętość miesięcznika poszerzono o 16 stron. Obecnie „Mały Gość Niedzielny” redagowany jest na 48 stronach. 

W roku 2009 „Mały Gość Niedzielny” otrzymał nominację do nagrody TOTUS, przyznawanej w związku z Dniem Papieskim przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia" w kategorii TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach".

 

Najlepsze w Polsce pismo dla dzieci i młodzieży

Arcybiskup Kazimierz Nycz
metropolita warszawski
Pytanie o to, czy „Mały Gość” jest czasopismem godnym polecenia młodym ludziom, jest pytaniem retorycznym. To oczywiste, że w dzisiejszym świecie „Mały Gość” jest tym medium, po które młody chrześcijanin powinien sięgać. Proponując ten miesięcznik dzieciom i młodzieży można mieć nadzieję, że w życiu dorosłym też będą czytać prasę katolicką. Dlatego szczególnie księży i katechetów zachęcam, by korzystali z „Małego Gościa” i proponowali ten miesięcznik młodym ludziom.
 
Robert Friedrich
ojciec siedmiorga dzieci, muzyk, założyciel „Arki Noego”
Jesteśmy jako rodzice odpowiedzialni za przekazanie wiary naszym dzieciom. Czasami to jest trudne i potrzebujemy pomocy, bo kończą się pomysły, jakby tu zainteresować nasze małe i dorastające pociechy Ewangelią.
Dlatego od wielu lat jesteśmy stałymi czytelnikami „Małego Gościa”. Ciekawe artykuły, profesjonalna robota, dużo treści i radości. Po prostu warto czekać na kolejny numer.
«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..

Aneta Brzozowska
zastępca kierownika ds. reklamy

+48 668 144 640
aneta.brzozowska@igomedia.pl

Tomasz Głąb
st. spec. ds. reklamy

032 608 80 42
tomasz.glab@igomedia.pl

Beata Słodka
koordynator działu reklamy i promocji

668 144 630
beata.slodka@igomedia.pl

przewiń w dół